Космічний апарат NASA “Юнона” вийшов на орбіту Юпітера

juno_160701Після майже п’ятирічної подорожі до найбільшої планети Сонячної системи, Juno (“Юнона”), космічний апарат NASA успішно вийшов на орбіту Юпітера протягом 35-хвилинного маневру двигуна. Підтвердження того було отримано на Землі о 2053 вечора PDT у понеділок, 4 липня.

«День Незалежності завжди святкували, але сьогодні ми можемо додати до Дня народження Америки ще одну причину для радості – “Юнона” на Юпітер“, – зазначив адміністратор NASA Чарлі Болден.

Підтвердженням успішного виходу на орбіту були отримані від Juno дані спостереження, зареєстровані Лабораторії реактивного руху NASA (JPL) в Пасадені, штат Каліфорнія, а також в операційному центрі Lockheed Martin Juno в Літтлтоні, штат Колорадо. Дані телеметрії і відстеження були зареєстровані антенами Deep Space Network в Голдстоуні, штат Каліфорнія, і Канберрі, Австралія.

Під час цього маневру командний центр міг обмінюватися з апаратом тільки простими сигналами, оскільки головна антена зонда в цей момент була спрямована не на Землю. Під час маневру зонд летів на автопілоті, і втручання операторів на Землі фактично не було потрібним.
Планується, що місія автоматичної міжпланетної станції триватиме півтора року, а після цього вона самознищиться, опустившись до атмосферу планети.

Зонд “Юнона” став другим космічним апаратом, який вийшов на орбіту Юпітера після “Галілео”, що знаходився на орбіті планети з 1995 по 2003 рік.
Щоб досягти Юпітера, космічному апарату вартістю 1 млрд доларів було потрібно п’ять років. Він був запущений в 2011 році і з тих пір подолав 3 млрд кілометрів.
Якщо проект завершиться успішно, вчені вперше зможуть заглянути під хмари Юпітера і дізнатися багато нового про цю планету і про всю Сонячну систему. Зокрема, вчені сподіваються, що зможуть перевірити гіпотезу про наявність у Юпітера твердого ядра.

Більше інформації про місію Juno можна отримати за посиланням: http://www.nasa.gov/juno

Залишити відповідь