Вчені США розробили прозору деревину, що може замінити скло

Вчені США розробили унікальний матеріал — прозору деревину, яка пропускає світло й одночасно є міцнішою від скла. У майбутньому нова тех1_12нологія зможе замінити скло та пластик і суттєво змінити технології в будівництві.

Розробниками «прозорого дерева» стали хіміки з Мерілендського університету в Коледж-Парку, повідомляє Birdinflight. Для створення цього матеріалу використовувалася звичайна деревина, яка оброблялася майже до повного видалення кольорових домішок.

На першому етапі деревину піддавали двогодинній високотемпературній обробці у водному розчині натрієвого лугу та з’єднань, які розщеплюють лігнін. Лігнін — це суміш ароматичних полімерів, яка утворює задерев’янілі стінки рослинних клітин. Саме молекули лігніну і надають деревині характерний колір.

На наступному етапі на отриману прозору «розм´якшену» деревину вчені нанесли прозору епоксидну смолу. Смола, хоча й не є екологічно чистою, але підвищує міцність прозорої деревини у 4—5 рази.

В результаті зі звичайної деревини вийшов матеріал підвищеної міцності, із електропровідністю ще меншою, як у скла, він зберігає здатність до біорозкладнення, чого не можна сказати про пластик.

Матеріал зберігає пористу природну структуру, яку можна заповнити газом або рідиною для отримання потрібних додаткових властивостей. Таким чином, «прозора деревина» можна знайти досить широке застосування.

Більше інформації  можна отримати за посиланнямhttp://www.epochtimes.com.ua

One Response

1. Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew
    of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.

I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience
    with something like this. Please let me know if you run into anything.
    I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.