У Китаї розпочав роботу найбільший у світі радіотелескоп

розміщено в: Новини кафедри | 0

fast1На південному заході Китаю в провінції Гуйчжоу запустили в експлуатацію найбільший в світі радіотелескоп FAST діаметром 500 метрів.

Телескоп буде відслідковувати сигнали від зірок, галактик і, можливо, прояви позаземного життя.

Пекін планує виділяти великі кошти на фінансування великих наукових проектів та військово-космічної програми. Монтаж радіотелескопу тривав протягом 5 років, з 2011-го. Його відразу стали називати “Оком неба”.

Вартість проекту склала близько 180 млн. доларів. Діаметр телескопа близько 500 метрів – він більше, ніж радіотелескоп обсерваторії Аресібо в Пуерто-Ріко, діаметр якого – 300 метрів.

Перегляньте також: NASA анонсувало сенсаційне відкриття на Європі

«Кінцева мета запуску радіотелескопу FAST – дослідити закони розвитку Всесвіту, – розповів учений Національної астрономічної обсерваторії Китайської академії наук Цянь Лі. – Теоретично, якщо позаземні цивілізації все-таки існують, їх радіосигнали будуть схожими на ті, що ми можемо отримувати, коли пульсар (нейтронна зірка, що обертається ), наближається до Землі ».

Для функціонування телескоп вимагає абсолютної тиші на частотах в 5-кілометровій зоні. Щоб забезпечити його функціонування, довелося переселити понад 8000 китайців з їх будинків. На компенсацію втраченого житла жителям провінції Гуйчжоу планують виплатити 269 млн доларів.

Очікується, що китайські вчені отримають пріоритет для роботи на FAST перші кілька років після його відкриття, потім телескоп буде надано для астрономів з усього світу. Винахідники також завершили будівництво оглядового майданчика для туристів на найближчій до радіотелескопу горе.

Раніше в цьому місяці Китай відкрив свою другу космічну станцію «Тяньгун-2», а в минулому місяці – запустив перший в світі квантовий супутник.

Джерело: http://www.afterstudy.com.ua/

Поділитись в соціальних мережах