17 листопада - Міжнародний день студента!

Вітаємо всіх студентів із їх днем!

Бажаємо, щоб навчання давалося легко, іспити проходили як на одному диханні, друзі цінували, викладачі поважали, щоб студентські роки запам’яталися як найкращі в житті. Бажаємо удачі у всіх починаннях, легкого навчання, щирої любові, справжнього щастя і міцного-міцного здоров’я.

Колектив кафедри фізики

І трішки з історії виникнення свята.

Міжнародний день студентів, який відзначається у всьому світі щорічно 17-го листопада, приурочений до події, яка сталася в колись окупованій нацистами Чехословаччині.

28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення своєї історичної держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорон переріс у відкриту і масову акцію протесту.

Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200 студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.

Українська спільнота, відчуваючи глибоку солідарність до принципів демократії, з ініціативи студентської молоді, приєдналася до цієї міжнародної ініціативи і закріпила в своєму законодавстві День студента, що відзначається 17-го листопада додатковим Указом Президента України від 16 червня 1999 року № 659/99

Джерело: http://prolviv.com/blog/2017/11/17/17-lystopada-mizhnarodnyi-den-studenta/